Rewiew: AS Roma - FC Basilea 2:1

Fotbalisté AS Řím si připsali důležité vítězství v pátém hracím dnu Evropské ligy. Vítězstvím 2:1 si zajistili postup do vyřazovací části a v posledním zápase tak budou hrát už "jen" o umístění.

Útkání začalo velmi svižně a na začátku byli překvapivě aktivnější hosté. Jejich aktivita se v 18.minutě proměnila v gól, Na levé straně se uvolnil Carlitos, nacentroval a Huggel, na kterého pozapomněl trestuhodně Mexés nedal Júliu Sergiovi šanci.

V tu chvíli přebrali aktivitu domácí a hráli velmi pohledný fotbal. Narážečky, patičky, přihrávky na jeden dotek. Obrovskou šanci měl po přihrávce Perrotta, jenž šel sám na brankáře ale Wessels reflexivně rukou míč vyrazil na roh. Řím měl i další pokusy ale do brány se nepovedlo dostat žádný. Až v 32. minutě si římané vytvořili tlak, na jehož konci byl ve vápně stažený Totti - PENALTA! Il capitano se jejího rozehrání zhostil sám a ranou k lévé tyči vyrovnal na 1:1. Poločas se už dohrál v klidu a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

V druhé půli začli aktivněji domácí. Hned v úvodu Totti vysunul Cicinha ale ten střílel nad branku. Z branky se Řím radoval v 59. minutě když se trefil Vučinič po přihrávce od Tottiho. Řím se pak snažil mít zápas pod kontrolou ale Basilej začínala tlačit. Obrovskou šanci spálil v 72. minutě Frei jehož hlavičku téměř do prázdné brany vykopl z brankové čary fantastickým zákrokem Bertagnoli. Poslední šanci měla Basilej v 85. minutě když Carlitos, opět hlavou orazítkoval břevno.

Římané tedy dovedli zápas do vítězného konce a mohou tak slavit postup. Stále je ale o co hrát. V posledním utkání si Řím bude muset udržet 1. místo ve skupině.